10.04.2020 [06:02:24]Judo Grand-Prix Almaty 2016 Feedback

 










Category -48 kg:
Contest Sheet



-48 kg: Pool A
       
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
      
  
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
    
 
      
    
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
  
VAN, Ngoc Tu (VIE)
      
  
VAN, Ngoc Tu (VIE)
    
 
      
      
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
PAYET, Laetitia (FRA)
     Winner Pool A
  
PAYET, Laetitia (FRA)
    
 
      
    
PAYET, Laetitia (FRA)
  
SUSANTI, Terry Kusumawardani (INA)
      
  
GURBANLI, Aisha (AZE)
    
GURBANLI, Aisha (AZE)
      


-48 kg: Pool B
       
CHERNIAK, Maryna (UKR)
      
  
CHERNIAK, Maryna (UKR)
    
 
      
    
CHERNIAK, Maryna (UKR)
  
HAVUGIYAREMYE, Adidja Mimile (BDI)
      
  
MINSKER, Noa (ISR)
    
MINSKER, Noa (ISR)
      
      
CHERNIAK, Maryna (UKR)
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
     Winner Pool B
  
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
    
 
      
    
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
  
ABUZHAKYNOVA, Abiba (KAZ)
      
  
ABUZHAKYNOVA, Abiba (KAZ)
    
CHINDELE, Abigail (ZAM)
      


-48 kg: Pool C
       
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
      
  
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
    
 
      
    
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
  
 
      
  
RATIARISON, Asaramanitra (MAD)
    
RATIARISON, Asaramanitra (MAD)
      
      
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
     Winner Pool C
  
MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
    
 
      
    
MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
  
GUEDEZ, Maria (VEN)
      
  
PERSIDSKAIA, Mariia (RUS)
    
PERSIDSKAIA, Mariia (RUS)
      


-48 kg: Pool D
       
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
      
  
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
    
 
      
    
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
  
MOSCATT, Valentina (ITA)
      
  
MOSCATT, Valentina (ITA)
    
IMANGALIYEVA, Meruyert (KAZ)
      
      
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
RISHONY, Shira (ISR)
     Winner Pool D
  
RISHONY, Shira (ISR)
    
 
      
    
RISHONY, Shira (ISR)
  
RAYNER, Chloe (AUS)
      
  
XIE, Shishi (CHN)
    
XIE, Shishi (CHN)
      


-48 kg: Repechage
       
       
PAYET, Laetitia (FRA)
      
  
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
    
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
      
    
BRIGIDA, Nathalia (BRA)
  
       
  
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
    
       
       
       
MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
      
  
MESTRE ALVAREZ, Dayaris (CUB)
    
RISHONY, Shira (ISR)
      
    
CHERNIAK, Maryna (UKR)
  
       
  
CHERNIAK, Maryna (UKR)
    
       


-48 kg: Semifinal / Final
       
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
      
Winner Pool A 
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
    
CHERNIAK, Maryna (UKR)
      
Winner Pool B   
GALBADRAKH, Otgontsetseg (KAZ)
  
LOKMANHEKIM, Dilara (TUR)
      
Winner Pool C 
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
    
JEONG, Bo Kyeong (KOR)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-