30.11.2020 [07:34:57]Budapest Grand-Prix 2019 Feedback

 










Category -73 kg:
Contest Sheet



-73 kg: Pool A
          
MACIAS, Tommy (SWE)
         
 
 
MACIAS, Tommy (SWE)
       
GINER, Oron (ISR)
   
MACIAS, Tommy (SWE)
     
KNOESTER, Calvin (AUS)
 
GINER, Oron (ISR)
       
LEE, Kwok Wing (HKG)
     
VALIYEV, Telman (AZE)
   
TOTH, Botond (HUN)
 
TOTH, Botond (HUN)
       
VALIYEV, Telman (AZE)
   
VALIYEV, Telman (AZE)
     
SARAIVA, Nuno (POR)
 
VALIYEV, Telman (AZE)
       
WANDTKE, Igor (GER)
       
VALIYEV, Telman (AZE)
 
MATTEY, Sergio (VEN)
 
WANDTKE, Igor (GER)
     Winner Pool A 
QING, Daga (CHN)
   
WANDTKE, Igor (GER)
     
KHOMULA, Artem (UKR)
 
KHOMULA, Artem (UKR)
       
CANO GARCIA, Jorge (ESP)
     
WONG, Alonso (PER)
   
WONG, Alonso (PER)
 
WONG, Alonso (PER)
       
ANDRIES, Cornel (MDA)
   
WONG, Alonso (PER)
     
PERTELSON, Oscar (EST)
 
ANDRIES, Cornel (MDA)
       


-73 kg: Pool B
          
SMAGULOV, Zhansay (KAZ)
         
 
 
SMAGULOV, Zhansay (KAZ)
       
TURSUNALIEV, Ruslan (KGZ)
   
SMAGULOV, Zhansay (KAZ)
     
VEGVARI, Martin (HUN)
 
VEGVARI, Martin (HUN)
       
 
     
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
   
HOJAK, Martin (SLO)
 
HOJAK, Martin (SLO)
       
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
   
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
     
REITER, Lukas (AUT)
 
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
       
BOUCHARD, Antoine (CAN)
       
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
 
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
 
BOUCHARD, Antoine (CAN)
     Winner Pool B 
VITKAUSKAS, Kestutis (LTU)
   
BOUCHARD, Antoine (CAN)
     
ALLEMANN, Timo (SUI)
 
ALLEMANN, Timo (SUI)
       
RAICU, Alexandru (ROU)
     
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
   
NJIE, Faye (GAM)
 
RAICU, Alexandru (ROU)
       
ALIKAJ, Ahmad (IJF)
   
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
     
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
 
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
       


-73 kg: Pool C
          
GJAKOVA, Akil (KOS)
         
 
 
GJAKOVA, Akil (KOS)
       
GABUN, Constantin (CAN)
   
GJAKOVA, Akil (KOS)
     
HAMADA, Nour Eldin (IJF)
 
GABUN, Constantin (CAN)
       
KANIVETS, Dmytro (UKR)
     
GJAKOVA, Akil (KOS)
   
EDIEV, Lechi (RUS)
 
EDIEV, Lechi (RUS)
       
BORCHASHVILI, Wachid (AUT)
   
STUMP, Nils (SUI)
     
STUMP, Nils (SUI)
 
STUMP, Nils (SUI)
       
EBINUMA, Masashi (JPN)
       
GJAKOVA, Akil (KOS)
 
ESPOSITO, Giovanni (ITA)
 
EBINUMA, Masashi (JPN)
     Winner Pool C 
SZABO, Frigyes (HUN)
   
EBINUMA, Masashi (JPN)
     
NOURINE, Fethi (ALG)
 
SZABO, Frigyes (HUN)
       
ISAEV, Hamsat (GER)
     
EBINUMA, Masashi (JPN)
   
SANTOS JUNIOR, Jeferson (BRA)
 
SANTOS JUNIOR, Jeferson (BRA)
       
SERIK, Akylbek (KAZ)
   
SANTOS JUNIOR, Jeferson (BRA)
     
WILLIAMS, Daniel (GBR)
 
WILLIAMS, Daniel (GBR)
       


-73 kg: Pool D
          
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
         
 
 
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
       
ARAUJO, Eduardo (MEX)
   
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
     
HAMAD, Sulaiman (KSA)
 
ARAUJO, Eduardo (MEX)
       
XU, Rigang (CHN)
     
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
   
WRIGHT, Liam (USA)
 
WRIGHT, Liam (USA)
       
MADDALONI, Marco (ALB)
   
UNGVARI, Miklos (HUN)
     
UNGVARI, Miklos (HUN)
 
UNGVARI, Miklos (HUN)
       
ESTRADA, Magdiel (CUB)
       
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
 
FERNANDES, Jorge (POR)
 
ESTRADA, Magdiel (CUB)
     Winner Pool D 
AZOIDIS, Georgios (GRE)
   
AZOIDIS, Georgios (GRE)
     
NARTEY, Emmanuel (GHA)
 
AZOIDIS, Georgios (GRE)
       
CASES ROCA, Salvador (ESP)
     
AZOIDIS, Georgios (GRE)
   
HADJIADAMOU, Charilaos (CYP)
 
CASES ROCA, Salvador (ESP)
       
GARDASEVIC, Nikola (MNE)
   
CASES ROCA, Salvador (ESP)
     
BADAWI, Fares (IJF)
 
GARDASEVIC, Nikola (MNE)
       


-73 kg: Repechage
          
          
WONG, Alonso (PER)
         
  
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
       
BOBOEV, Giyosjon (UZB)
         
    
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
     
          
  
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
       
          
          
          
          
EBINUMA, Masashi (JPN)
         
  
EBINUMA, Masashi (JPN)
       
AZOIDIS, Georgios (GRE)
         
    
VALIYEV, Telman (AZE)
     
          
  
VALIYEV, Telman (AZE)
       
          


-73 kg: Semifinal / Final
          
VALIYEV, Telman (AZE)
         
Winner Pool A 
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
       
ELBAKIEV, Georgii (RUS)
         
Winner Pool B   
GJAKOVA, Akil (KOS)
     
GJAKOVA, Akil (KOS)
         
Winner Pool C 
GJAKOVA, Akil (KOS)
       
TURAEV, Khikmatillokh (UZB)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-