17.09.2019 [22:52:00]World Judo Championship Veterans 2018 Feedback

 










Category M2 -66 kg:
Fights

1st Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
LA PICCIRELLA Gianni
(Italy)
000-010-
IWYPIWYP
0:00
SINKA Szabolcs
(Hungary)
 
2nd Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
KRATKY Lloyd
(Canada)
000-100-
IWYPIWYP
2:28
SHIMABUKURO Keisdo
(Mexico)
 
3rd Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
TORSELLO Luca Aurelio
(Switzerland)
00020101
IWYPIWYP
0:00
CHAPTYKOV Alexander
(Russia)
 
4th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
ROSA Thiago
(Brazil)
00021002
IWYPIWYP
1:45
GELMENDINOV Ramil
(Russia)
 
5th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
CALA German
(Argentina)
0001020-
IWYPIWYP
1:29
PASQUIER Alexandre
(France)
 
6th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
DOMINGUES Eric
(Portugal)
000-020-
IWYPIWYP
1:25
TATEAMA Claudio
(Brazil)
 
7th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
VINAYA Sebastian
(Argentina)
10010003
IWYPIWYP
0:15
POGGI Nicolas
(France)
 
8th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
SINKA Szabolcs
(Hungary)
010-000-
IWYPIWYP
2:13
NAVEZ Franck
(Belgium)
 
9th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
TERADA Filipe
(Brazil)
10020001
IWYPIWYP
1:29
NEVOKSHONOV Gennady
(Russia)
 
10th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
SHIMABUKURO Keisdo
(Mexico)
0101100-
IWYPIWYP
0:00
CHAPTYKOV Alexander
(Russia)
 
11th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
GELMENDINOV Ramil
(Russia)
00020102
IWYPIWYP
2:00
PASQUIER Alexandre
(France)
 
12th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
TATEAMA Claudio
(Brazil)
10020003
IWYPIWYP
1:25
VINAYA Sebastian
(Argentina)
 
13th Fight [M2 -66 kg]: Preliminary round
SINKA Szabolcs
(Hungary)
100-000-
IWYPIWYP
1:53
TERADA Filipe
(Brazil)
 
14th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
LA PICCIRELLA Gianni
(Italy)
000-020-
IWYPIWYP
1:00
NAVEZ Franck
(Belgium)
 
15th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
TORSELLO Luca Aurelio
(Switzerland)
000-010-
IWYPIWYP
1:46
SHIMABUKURO Keisdo
(Mexico)
 
16th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
CALA German
(Argentina)
000-010-
IWYPIWYP
0:26
GELMENDINOV Ramil
(Russia)
 
17th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
DOMINGUES Eric
(Portugal)
100-000-
IWYPIWYP
1:00
VINAYA Sebastian
(Argentina)
 
18th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
NAVEZ Franck
(Belgium)
0102000-
IWYPIWYP
0:27
TERADA Filipe
(Brazil)
 
19th Fight [M2 -66 kg]: Semifinal
CHAPTYKOV Alexander
(Russia)
000H100-
IWYPIWYP
2:12
PASQUIER Alexandre
(France)
 
20th Fight [M2 -66 kg]: Semifinal
TATEAMA Claudio
(Brazil)
0003100-
IWYPIWYP
2:51
SINKA Szabolcs
(Hungary)
 
21th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
SHIMABUKURO Keisdo
(Mexico)
000-010-
IWYPIWYP
1:00
GELMENDINOV Ramil
(Russia)
 
22th Fight [M2 -66 kg]: Repechage
DOMINGUES Eric
(Portugal)
000-100-
IWYPIWYP
2:29
NAVEZ Franck
(Belgium)
 
23th Fight [M2 -66 kg]: Fight for 3rd place
GELMENDINOV Ramil
(Russia)
010-000-
IWYPIWYP
1:42
TATEAMA Claudio
(Brazil)
 
24th Fight [M2 -66 kg]: Fight for 3rd place
NAVEZ Franck
(Belgium)
100-000-
IWYPIWYP
3:00
CHAPTYKOV Alexander
(Russia)
 
25th Fight [M2 -66 kg]: Final
PASQUIER Alexandre
(France)
0101000-
IWYPIWYP
0:00
SINKA Szabolcs
(Hungary)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-