22.10.2019 [16:05:27]World Judo Championship Veterans 2018 Feedback

 










Category M2 -66 kg:
Contest Sheet



M2 -66 kg: Pool A
       
KRATKY, Lloyd (CAN)
      
  
KRATKY, Lloyd (CAN)
    
 
      
    
SHIMABUKURO, Keisdo (MEX)
  
 
      
  
SHIMABUKURO, Keisdo (MEX)
    
SHIMABUKURO, Keisdo (MEX)
      
      
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
TORSELLO, Luca Aurelio (SUI)
     Winner Pool A
  
TORSELLO, Luca Aurelio (SUI)
    
 
      
    
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
  
 
      
  
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
    
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
      


M2 -66 kg: Pool B
       
ROSA, Thiago (BRA)
      
  
ROSA, Thiago (BRA)
    
 
      
    
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
  
 
      
  
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
    
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
      
      
PASQUIER, Alexandre (FRA)
 
     Winner Pool B
  
CALA, German (ARG)
    
CALA, German (ARG)
      
    
PASQUIER, Alexandre (FRA)
  
 
      
  
PASQUIER, Alexandre (FRA)
    
PASQUIER, Alexandre (FRA)
      


M2 -66 kg: Pool C
       
 
      
  
DOMINGUES, Eric (POR)
    
DOMINGUES, Eric (POR)
      
    
TATEAMA, Claudio (BRA)
  
 
      
  
TATEAMA, Claudio (BRA)
    
TATEAMA, Claudio (BRA)
      
      
TATEAMA, Claudio (BRA)
VINAYA, Sebastian (ARG)
     Winner Pool C
  
VINAYA, Sebastian (ARG)
    
 
      
    
VINAYA, Sebastian (ARG)
  
 
      
  
POGGI, Nicolas (FRA)
    
POGGI, Nicolas (FRA)
      


M2 -66 kg: Pool D
       
LA PICCIRELLA, Gianni (ITA)
      
  
SINKA, Szabolcs (HUN)
    
SINKA, Szabolcs (HUN)
      
    
SINKA, Szabolcs (HUN)
  
 
      
  
NAVEZ, Franck (BEL)
    
NAVEZ, Franck (BEL)
      
      
SINKA, Szabolcs (HUN)
TERADA, Filipe (BRA)
     Winner Pool D
  
TERADA, Filipe (BRA)
    
 
      
    
TERADA, Filipe (BRA)
  
 
      
  
NEVOKSHONOV, Gennady (RUS)
    
NEVOKSHONOV, Gennady (RUS)
      


M2 -66 kg: Repechage
       
 
      
  
TORSELLO, Luca Aurelio (SUI)
    
TORSELLO, Luca Aurelio (SUI)
   
SHIMABUKURO, Keisdo (MEX)
  
       
  
SHIMABUKURO, Keisdo (MEX)
    
      
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
 
      
  
CALA, German (ARG)
    
CALA, German (ARG)
   
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
  
       
  
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
    
       
 
      
  
DOMINGUES, Eric (POR)
    
DOMINGUES, Eric (POR)
   
DOMINGUES, Eric (POR)
  
       
  
VINAYA, Sebastian (ARG)
    
      
NAVEZ, Franck (BEL)
LA PICCIRELLA, Gianni (ITA)
      
  
NAVEZ, Franck (BEL)
    
NAVEZ, Franck (BEL)
   
NAVEZ, Franck (BEL)
  
       
  
TERADA, Filipe (BRA)
    


M2 -66 kg: Fight for 3rd place
       
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
      
  
GELMENDINOV, Ramil (RUS)
    
TATEAMA, Claudio (BRA)
      
       
NAVEZ, Franck (BEL)
      
  
NAVEZ, Franck (BEL)
    
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
      


M2 -66 kg: Semifinal / Final
       
CHAPTYKOV, Alexander (RUS)
      
Winner Pool A 
PASQUIER, Alexandre (FRA)
    
PASQUIER, Alexandre (FRA)
      
Winner Pool B   
PASQUIER, Alexandre (FRA)
  
TATEAMA, Claudio (BRA)
      
Winner Pool C 
SINKA, Szabolcs (HUN)
    
SINKA, Szabolcs (HUN)
      
Winner Pool D      


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-