18.11.2017 [01:07:07]Word Championship Cadets 2017 Feedback

 










Category -55 kg:
Contest Sheet



-55 kg: Pool A
          
AKKUS, Mihrac (TUR)
         
 
 
AKKUS, Mihrac (TUR)
       
GARBOA, Bryan (ECU)
   
AKKUS, Mihrac (TUR)
     
 
 
GARBOA, Bryan (ECU)
       
CLARKE, Mason (USA)
     
AKKUS, Mihrac (TUR)
   
 
 
CLARKE, Mason (USA)
       
 
   
TAIRA, Marcos (ARG)
     
TAIRA, Marcos (ARG)
 
TAIRA, Marcos (ARG)
       
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
       
AKKUS, Mihrac (TUR)
 
 
 
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
     Winner Pool A 
SAPENOV, Aidos (CAN)
   
GOUEFFON, Yhonice (FRA)
     
CARDOSO, Santiago (MEX)
 
SAPENOV, Aidos (CAN)
       
AN, Sin Hyok (PRK)
     
AN, Sin Hyok (PRK)
   
 
 
AN, Sin Hyok (PRK)
       
GONZALEZ, Brian (CHI)
   
AN, Sin Hyok (PRK)
     
 
 
GONZALEZ, Brian (CHI)
       


-55 kg: Pool B
          
ABDUSAIDOV, Khurshidbek (UZB)
         
 
 
ABDUSAIDOV, Khurshidbek (UZB)
       
 
   
ABDUSAIDOV, Khurshidbek (UZB)
     
QUANDT, Ethan (ARU)
 
QUANDT, Ethan (ARU)
       
 
     
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
   
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
 
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
       
VOLKOV, Maksim (RUS)
   
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
     
 
 
VOLKOV, Maksim (RUS)
       
JUNIOR, Aristides (BRA)
       
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
 
 
 
JUNIOR, Aristides (BRA)
     Winner Pool B 
SANTOS, Daniel (POR)
   
JUNIOR, Aristides (BRA)
     
NAJI, David (HUN)
 
SANTOS, Daniel (POR)
       
 
     
JUNIOR, Aristides (BRA)
   
JARING, Emiel (NED)
 
JARING, Emiel (NED)
       
 
   
JARING, Emiel (NED)
     
LEUNG, Hiu Fung (HKG)
 
LEUNG, Hiu Fung (HKG)
       


-55 kg: Pool C
          
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
 
 
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
 
   
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
     
VERHORSTERT, Ivo (NED)
 
VERHORSTERT, Ivo (NED)
       
EDMEIER, Severin (GER)
     
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
   
TAKAKI, Matheus (BRA)
 
EDMEIER, Severin (GER)
       
YANG, Chueh-Ti (TPE)
   
EDMEIER, Severin (GER)
     
 
 
YANG, Chueh-Ti (TPE)
       
VIDA, Andras (HUN)
       
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
 
 
 
VIDA, Andras (HUN)
     Winner Pool C 
 
   
HWANG, Kum Song (PRK)
     
HWANG, Kum Song (PRK)
 
HWANG, Kum Song (PRK)
       
 
     
HWANG, Kum Song (PRK)
   
MORE, Jacob (USA)
 
MORE, Jacob (USA)
       
BRAVO BLANCO, Kim (CUB)
   
MORE, Jacob (USA)
     
 
 
BRAVO BLANCO, Kim (CUB)
       


-55 kg: Pool D
          
BEN CHALBI, Aleddine (TUN)
         
 
 
BEN CHALBI, Aleddine (TUN)
       
 
   
BEN CHALBI, Aleddine (TUN)
     
OSMANOV, Adil (MDA)
 
OSMANOV, Adil (MDA)
       
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
     
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
   
 
 
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
       
TAIRA, Alexis (ARG)
   
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
     
ISMAILOV, Rakhim (UZB)
 
ISMAILOV, Rakhim (UZB)
       
PEPIN, Antfernee (DOM)
       
KAPANADZE, Luka (GEO)
 
 
 
PEPIN, Antfernee (DOM)
     Winner Pool D 
 
   
KAPANADZE, Luka (GEO)
     
KAPANADZE, Luka (GEO)
 
KAPANADZE, Luka (GEO)
       
 
     
KAPANADZE, Luka (GEO)
   
PRIETO, Yazar (MEX)
 
PRIETO, Yazar (MEX)
       
 
   
AMANGELDI, Yermek (KAZ)
     
AMANGELDI, Yermek (KAZ)
 
AMANGELDI, Yermek (KAZ)
       


-55 kg: Repechage
          
          
AN, Sin Hyok (PRK)
         
  
AN, Sin Hyok (PRK)
       
JUNIOR, Aristides (BRA)
         
    
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
     
          
  
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
       
          
          
          
          
HWANG, Kum Song (PRK)
         
  
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
       
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
         
    
SUMI, Hitoyoshi (JPN)
     
          
  
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
       
          


-55 kg: Semifinal / Final
          
AKKUS, Mihrac (TUR)
         
Winner Pool A 
AKKUS, Mihrac (TUR)
       
BYAMBASUREN, Sukhbat (MGL)
         
Winner Pool B   
AKKUS, Mihrac (TUR)
     
NAGUCHEV, Abrek (RUS)
         
Winner Pool C 
KAPANADZE, Luka (GEO)
       
KAPANADZE, Luka (GEO)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-