21.11.2017 [17:23:47]World Championship Juniors 2017 Feedback

 










Category -66 kg:
Contest Sheet



-66 kg: Pool A
          
CARGNIN, Daniel (BRA)
         
 
 
CARGNIN, Daniel (BRA)
       
MARANDIAN, Karo (UKR)
   
CARGNIN, Daniel (BRA)
     
NURKOVIC, Jusuf (MNE)
 
MARANDIAN, Karo (UKR)
       
KOZMA, Akos (HUN)
     
CARGNIN, Daniel (BRA)
   
TAMASHIRO, Minoru (ARG)
 
TAMASHIRO, Minoru (ARG)
       
JUTEAU, Gabriel (CAN)
   
TAMASHIRO, Minoru (ARG)
     
BOUSHITA, Abderrahmane (MAR)
 
JUTEAU, Gabriel (CAN)
       
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
       
CARGNIN, Daniel (BRA)
 
 
 
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     Winner Pool A 
SAINI, Jasleen Singh (IND)
   
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     
GREEN, Joshua (IRL)
 
SAINI, Jasleen Singh (IND)
       
BARISIC, Lovre (CRO)
     
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
   
JASHARI, Hamza (MKD)
 
BARISIC, Lovre (CRO)
       
IBRAHIMOV, Ismayil (AZE)
   
IBRAHIMOV, Ismayil (AZE)
     
 
 
IBRAHIMOV, Ismayil (AZE)
       


-66 kg: Pool B
          
SULLI, Gabriele (ITA)
         
 
 
SULLI, Gabriele (ITA)
       
CASES ROCA, Salvador (ESP)
   
CASES ROCA, Salvador (ESP)
     
CULLHAJ, Indrit (ALB)
 
CASES ROCA, Salvador (ESP)
       
TOGOOBAT, Battumur (MGL)
     
CASES ROCA, Salvador (ESP)
   
DONMEZ, Cengizhan (TUR)
 
TOGOOBAT, Battumur (MGL)
       
ADAM, Michel (GER)
   
ADAM, Michel (GER)
     
CARLOS JUNIOR, Artur (MOZ)
 
ADAM, Michel (GER)
       
ZHUBATKAN, Sunggat (KAZ)
       
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
 
 
 
ZHUBATKAN, Sunggat (KAZ)
     Winner Pool B 
JEAN, Daniel (FRA)
   
ZHUBATKAN, Sunggat (KAZ)
     
KIM, Hyong Un (PRK)
 
KIM, Hyong Un (PRK)
       
 
     
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
   
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
 
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
       
GONZALEZ, Jorge (COL)
   
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
     
CHANDLER, Cole (USA)
 
GONZALEZ, Jorge (COL)
       


-66 kg: Pool C
          
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
         
 
 
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
       
TURDUBAEV, Ertur (KGZ)
   
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
     
COOK, Quentin (USA)
 
COOK, Quentin (USA)
       
ALMAZAYDEH, Bader (JOR)
     
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
   
 
 
ALMAZAYDEH, Bader (JOR)
       
SKOUROUMOUNIS, Christos (CYP)
   
SARAKHONOV, Mukhammadrakhim (TJK)
     
SARAKHONOV, Mukhammadrakhim (TJK)
 
SARAKHONOV, Mukhammadrakhim (TJK)
       
OVCHARENKO, Oleh (UKR)
       
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
 
 
 
OVCHARENKO, Oleh (UKR)
     Winner Pool C 
SHKOZA, Xhovani (ALB)
   
SAGYNGALIULY, Bauyrzhan (KAZ)
     
SAGYNGALIULY, Bauyrzhan (KAZ)
 
SAGYNGALIULY, Bauyrzhan (KAZ)
       
LOMBARDO, Manuel (ITA)
     
LOMBARDO, Manuel (ITA)
   
MOTEKI, Toshimichi (JPN)
 
LOMBARDO, Manuel (ITA)
       
SHRESTHA, Indra Bahadur (NEP)
   
LOMBARDO, Manuel (ITA)
     
KHOJASTEH, Alireza (IRI)
 
KHOJASTEH, Alireza (IRI)
       


-66 kg: Pool D
          
MCINDOE, Kyle (AUS)
         
 
 
MCINDOE, Kyle (AUS)
       
CHIRA ROMERO, Victor (PER)
   
VALOIS, Jacob (CAN)
     
VALOIS, Jacob (CAN)
 
VALOIS, Jacob (CAN)
       
MAK, Hong Nin (HKG)
     
VAN DER WERFF, Twan (NED)
   
KIM, Hwigeon (KOR)
 
KIM, Hwigeon (KOR)
       
 
   
VAN DER WERFF, Twan (NED)
     
VAN DER WERFF, Twan (NED)
 
VAN DER WERFF, Twan (NED)
       
HERNANDEZ, Juan (COL)
       
JAVADOV, Yagub (AZE)
 
 
 
HERNANDEZ, Juan (COL)
     Winner Pool D 
BOROS, Bence (HUN)
   
ZEHIR, Ugurcan (TUR)
     
ZEHIR, Ugurcan (TUR)
 
ZEHIR, Ugurcan (TUR)
       
LOFORTE, Kevin (MOZ)
     
JAVADOV, Yagub (AZE)
   
ALIMA FOUDA, Paul Jouel (CMR)
 
LOFORTE, Kevin (MOZ)
       
JAVADOV, Yagub (AZE)
   
JAVADOV, Yagub (AZE)
     
ANGELOV, Borche (MKD)
 
JAVADOV, Yagub (AZE)
       


-66 kg: Repechage
          
          
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
         
  
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
       
CASES ROCA, Salvador (ESP)
         
    
MAKHMADBEKOV, Somon (TJK)
     
          
  
JAVADOV, Yagub (AZE)
       
          
          
          
          
LOMBARDO, Manuel (ITA)
         
  
LOMBARDO, Manuel (ITA)
       
VAN DER WERFF, Twan (NED)
         
    
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
     
          
  
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
       
          


-66 kg: Semifinal / Final
          
CARGNIN, Daniel (BRA)
         
Winner Pool A 
CARGNIN, Daniel (BRA)
       
NINIASHVILI, Bagrati (GEO)
         
Winner Pool B   
CARGNIN, Daniel (BRA)
     
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
         
Winner Pool C 
SHTURBABIN, Artyom (UZB)
       
JAVADOV, Yagub (AZE)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-