28.06.2017 [02:52:33]World Judo Championships 2015 Feedback

 










Category -60 kg:
Contest Sheet



-60 kg: Pool A
          
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
         
 
 
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
       
CULLHAJ, Indrit (ALB)
   
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
     
OZLU, Bekir (TUR)
 
OZLU, Bekir (TUR)
       
 
     
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
   
ELKAWISAH, Mohamed Elhadi (LBA)
 
ELKAWISAH, Mohamed Elhadi (LBA)
       
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
   
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
     
SIHLONGONYANE, Nkululeko (SWZ)
 
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
       
LIMARE, Vincent (FRA)
       
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
 
DAVTYAN, Hovhannes (ARM)
 
LIMARE, Vincent (FRA)
     Winner Pool A 
GNAHOUI, Jacob (BEN)
   
LIMARE, Vincent (FRA)
     
MWABI, Michael (ZAM)
 
GNAHOUI, Jacob (BEN)
       
BESTAEV, Otar (KGZ)
     
KITADAI, Felipe (BRA)
   
KITADAI, Felipe (BRA)
 
KITADAI, Felipe (BRA)
       
RAMOS, Jose (GUA)
   
KITADAI, Felipe (BRA)
     
SIGAUQUE, Neuso (MOZ)
 
RAMOS, Jose (GUA)
       


-60 kg: Pool B
          
LUTFILLAEV, Sharafuddin (UZB)
         
YACOUB, Simon (PLE)
 
LUTFILLAEV, Sharafuddin (UZB)
       
CHOI, In Hyuk (KOR)
   
CHOI, In Hyuk (KOR)
     
PAPACHRISTIDIS, Ioannis (GRE)
 
CHOI, In Hyuk (KOR)
       
AN, Jianqi (CHN)
     
CHOI, In Hyuk (KOR)
   
POSTIGOS, Juan (PER)
 
AN, Jianqi (CHN)
       
NDAWU, Emmanuel (MAW)
   
AN, Jianqi (CHN)
     
BAGIROV, Arif (BLR)
 
BAGIROV, Arif (BLR)
       
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
 
ZIADE, Damien (LIB)
 
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
     Winner Pool B 
SCHMIT, Tom (LUX)
   
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
     
MOOREN, Jeroen (NED)
 
MOOREN, Jeroen (NED)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
     
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
   
GERCHEV, Yanislav (BUL)
 
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
       
CHAN LING, Janeiro (MAD)
   
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
     
PRECIADO, Lenin (ECU)
 
PRECIADO, Lenin (ECU)
       


-60 kg: Pool C
          
KIM, Won Jin (KOR)
         
 
 
KIM, Won Jin (KOR)
       
MOKTAR, Houmed (DJI)
   
KIM, Won Jin (KOR)
     
TORRES MARIMON, Yandry (CUB)
 
TORRES MARIMON, Yandry (CUB)
       
PETRIKOV, Pavel (CZE)
     
KIM, Won Jin (KOR)
   
KELPIS, Irodotos (CYP)
 
PETRIKOV, Pavel (CZE)
       
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
   
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
     
CHAMMARTIN, Ludovic (SUI)
 
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
       
SHISHIME, Toru (JPN)
       
SHISHIME, Toru (JPN)
 
JAFY, Mohamed (MAR)
 
SHISHIME, Toru (JPN)
     Winner Pool C 
TSAI, Ming Yen (TPE)
   
SHISHIME, Toru (JPN)
     
SICCARDI, Yann (MON)
 
TSAI, Ming Yen (TPE)
       
TAKABATAKE, Eric (BRA)
     
SHISHIME, Toru (JPN)
   
LI, Hui (CHN)
 
TAKABATAKE, Eric (BRA)
       
GARRIGOS, Francisco (ESP)
   
TAKABATAKE, Eric (BRA)
     
PAISCHER, Ludwig (AUT)
 
GARRIGOS, Francisco (ESP)
       


-60 kg: Pool D
          
MUDRANOV, Beslan (RUS)
         
 
 
MUDRANOV, Beslan (RUS)
       
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
   
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
     
KABA, Ahmet Sahin (TUR)
 
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
       
KUNIHIRO, Aaron (USA)
     
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
   
BAKYTBEK UULU, Argen (KGZ)
 
KUNIHIRO, Aaron (USA)
       
YU, Kin Ting (HKG)
   
KUNIHIRO, Aaron (USA)
     
PESSOA, Sergio (CAN)
 
PESSOA, Sergio (CAN)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
 
REINVALL, Juho (FIN)
 
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     Winner Pool D 
LAURENT, Pascal (MRI)
   
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     
MAJRASHI, Eisa (KSA)
 
MAJRASHI, Eisa (KSA)
       
CASTILLO, Nabor (MEX)
     
SMETOV, Yeldos (KAZ)
   
MUGABO, Ayubu (RWA)
 
CASTILLO, Nabor (MEX)
       
TSALA TSALA, Bernadin (CMR)
   
CASTILLO, Nabor (MEX)
     
CARVALHO, Nuno (POR)
 
CARVALHO, Nuno (POR)
       


-60 kg: Repechage
          
          
KITADAI, Felipe (BRA)
         
  
KITADAI, Felipe (BRA)
       
CHOI, In Hyuk (KOR)
         
    
SHISHIME, Toru (JPN)
     
          
  
SHISHIME, Toru (JPN)
       
          
          
          
          
KIM, Won Jin (KOR)
         
  
KIM, Won Jin (KOR)
       
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
         
    
KIM, Won Jin (KOR)
     
          
  
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
       
          


-60 kg: Semifinal / Final
          
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
         
Winner Pool A 
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
         
Winner Pool B   
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     
SHISHIME, Toru (JPN)
         
Winner Pool C 
SMETOV, Yeldos (KAZ)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-