21.03.2019 [04:32:38]World Judo Championships 2015 Feedback

 










Categoría -60 kg:
Eliminatorias



-60 kg: Tabla A
          
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
         
 
 
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
       
CULLHAJ, Indrit (ALB)
   
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
     
OZLU, Bekir (TUR)
 
OZLU, Bekir (TUR)
       
 
     
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
   
ELKAWISAH, Mohamed Elhadi (LBA)
 
ELKAWISAH, Mohamed Elhadi (LBA)
       
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
   
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
     
SIHLONGONYANE, Nkululeko (SWZ)
 
ARSHANSKI, Artiom (ISR)
       
LIMARE, Vincent (FRA)
       
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
 
DAVTYAN, Hovhannes (ARM)
 
LIMARE, Vincent (FRA)
     Ganador Pool A 
GNAHOUI, Jacob (BEN)
   
LIMARE, Vincent (FRA)
     
MWABI, Michael (ZAM)
 
GNAHOUI, Jacob (BEN)
       
BESTAEV, Otar (KGZ)
     
KITADAI, Felipe (BRA)
   
KITADAI, Felipe (BRA)
 
KITADAI, Felipe (BRA)
       
RAMOS, Jose (GUA)
   
KITADAI, Felipe (BRA)
     
SIGAUQUE, Neuso (MOZ)
 
RAMOS, Jose (GUA)
       


-60 kg: Tabla B
          
LUTFILLAEV, Sharafuddin (UZB)
         
YACOUB, Simon (PLE)
 
LUTFILLAEV, Sharafuddin (UZB)
       
CHOI, In Hyuk (KOR)
   
CHOI, In Hyuk (KOR)
     
PAPACHRISTIDIS, Ioannis (GRE)
 
CHOI, In Hyuk (KOR)
       
AN, Jianqi (CHN)
     
CHOI, In Hyuk (KOR)
   
POSTIGOS, Juan (PER)
 
AN, Jianqi (CHN)
       
NDAWU, Emmanuel (MAW)
   
AN, Jianqi (CHN)
     
BAGIROV, Arif (BLR)
 
BAGIROV, Arif (BLR)
       
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
 
ZIADE, Damien (LIB)
 
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
     Ganador Pool B 
SCHMIT, Tom (LUX)
   
PAPINASHVILI, Amiran (GEO)
     
MOOREN, Jeroen (NED)
 
MOOREN, Jeroen (NED)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
     
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
   
GERCHEV, Yanislav (BUL)
 
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
       
CHAN LING, Janeiro (MAD)
   
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
     
PRECIADO, Lenin (ECU)
 
PRECIADO, Lenin (ECU)
       


-60 kg: Tabla C
          
KIM, Won Jin (KOR)
         
 
 
KIM, Won Jin (KOR)
       
MOKTAR, Houmed (DJI)
   
KIM, Won Jin (KOR)
     
TORRES MARIMON, Yandry (CUB)
 
TORRES MARIMON, Yandry (CUB)
       
PETRIKOV, Pavel (CZE)
     
KIM, Won Jin (KOR)
   
KELPIS, Irodotos (CYP)
 
PETRIKOV, Pavel (CZE)
       
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
   
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
     
CHAMMARTIN, Ludovic (SUI)
 
TSENDOCHIR, Tsogtbaatar (MGL)
       
SHISHIME, Toru (JPN)
       
SHISHIME, Toru (JPN)
 
JAFY, Mohamed (MAR)
 
SHISHIME, Toru (JPN)
     Ganador Pool C 
TSAI, Ming Yen (TPE)
   
SHISHIME, Toru (JPN)
     
SICCARDI, Yann (MON)
 
TSAI, Ming Yen (TPE)
       
TAKABATAKE, Eric (BRA)
     
SHISHIME, Toru (JPN)
   
LI, Hui (CHN)
 
TAKABATAKE, Eric (BRA)
       
GARRIGOS, Francisco (ESP)
   
TAKABATAKE, Eric (BRA)
     
PAISCHER, Ludwig (AUT)
 
GARRIGOS, Francisco (ESP)
       


-60 kg: Tabla D
          
MUDRANOV, Beslan (RUS)
         
 
 
MUDRANOV, Beslan (RUS)
       
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
   
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
     
KABA, Ahmet Sahin (TUR)
 
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
       
KUNIHIRO, Aaron (USA)
     
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
   
BAKYTBEK UULU, Argen (KGZ)
 
KUNIHIRO, Aaron (USA)
       
YU, Kin Ting (HKG)
   
KUNIHIRO, Aaron (USA)
     
PESSOA, Sergio (CAN)
 
PESSOA, Sergio (CAN)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
 
REINVALL, Juho (FIN)
 
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     Ganador Pool D 
LAURENT, Pascal (MRI)
   
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     
MAJRASHI, Eisa (KSA)
 
MAJRASHI, Eisa (KSA)
       
CASTILLO, Nabor (MEX)
     
SMETOV, Yeldos (KAZ)
   
MUGABO, Ayubu (RWA)
 
CASTILLO, Nabor (MEX)
       
TSALA TSALA, Bernadin (CMR)
   
CASTILLO, Nabor (MEX)
     
CARVALHO, Nuno (POR)
 
CARVALHO, Nuno (POR)
       


-60 kg: Ronda de Repesca
          
          
KITADAI, Felipe (BRA)
         
  
KITADAI, Felipe (BRA)
       
CHOI, In Hyuk (KOR)
         
    
SHISHIME, Toru (JPN)
     
          
  
SHISHIME, Toru (JPN)
       
          
          
          
          
KIM, Won Jin (KOR)
         
  
KIM, Won Jin (KOR)
       
UROZBOEV, Diyorbek (UZB)
         
    
KIM, Won Jin (KOR)
     
          
  
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
       
          


-60 kg: Semifinal / Final
          
GANBAT, Boldbaatar (MGL)
         
Ganador Pool A 
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
       
IBRAYEV, Rustam (KAZ)
         
Ganador Pool B   
SMETOV, Yeldos (KAZ)
     
SHISHIME, Toru (JPN)
         
Ganador Pool C 
SMETOV, Yeldos (KAZ)
       
SMETOV, Yeldos (KAZ)
         
Ganador Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-