18.11.2019 [06:00:43]Suzuki World Judo Championships 2017 Feedback

 










Category -100 kg:
Fights

1st Fight [-100 kg]: Preliminary round
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
10-001
IWPIWP
2:53
MBURU George
(Kenya)
 
2nd Fight [-100 kg]: Preliminary round
SIMONIS Rokas
(Lithuania)
00211-
IWPIWP
1:00
JURAEV Sherali
(Uzbekistan)
 
3rd Fight [-100 kg]: Preliminary round
ERDOGAN Ali
(Turkey)
00310-
IWPIWP
1:52
PALTCHIK Peter
(Israel)
 
4th Fight [-100 kg]: Preliminary round
RADU Valentin
(Romania)
00-10-
IWPIWP
3:45
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
 
5th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FLETCHER Benjamin
(Great Britain)
01-00-
IWPIWP
4:55
CORREA Luciano
(Brazil)
 
6th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DARWISH Ramadan
(Egypt)
11-001
IWPIWP
2:11
TACHII Denis
(Moldova)
 
7th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ALMSIDEEN Mahmoud
(Jordan)
00210-
IWPIWP
2:14
WOLF Aaron
(Japan)
 
8th Fight [-100 kg]: Preliminary round
PACEK Martin
(Sweden)
102003
IWPIWP
2:24
RANDL Milan
(Slovakia)
 
9th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MINASKIN Grigori
(Estonia)
021001
IWPIWP
4:00
MASMANIDIS Tentore
(Greece)
 
10th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
102003
IWPIWP
2:36
SAIDOV Saidzhalol
(Tajikistan)
 
11th Fight [-100 kg]: Preliminary round
NOVA ALCANTARA Jose
(Dominican Republic)
101003
IWPIWP
2:00
DICHEV Daniel
(Bulgaria)
 
12th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
111001
IWPIWP
1:57
WON Jonghoon
(Korea, South)
 
13th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BOEHLER Laurin
(Austria)
01311-
IWPIWP
1:27
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
 
14th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
011002
IWPIWP
0:00
KOBENA Koffi Kreme
(Ivory Coast)
 
15th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KUNSZABO Luca
(Romania)
002031
IWPIWP
0:00
BOUYACOUB Lyes
(Algeria)
 
16th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DVARBY Joakim
(Sweden)
10100-
IWPIWP
1:53
MILADIN Ibro
(Bosnia-Herzegovina)
 
17th Fight [-100 kg]: Preliminary round
RUSSELL David
(Australia)
00110-
IWPIWP
2:30
OHAT Zalan
(Hungary)
 
18th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MIRMAMADOV Shakarmamad
(Tajikistan)
10100-
IWPIWP
0:44
PINEDA Armando
(Guatemala)
 
19th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MEDINA Lewis
(Dominican Republic)
00310-
IWPIWP
5:32
REYES Kyle
(Canada)
 
20th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
011001
IWPIWP
4:00
REMARENCO Ivan
(United Arab Emirates)
 
21th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SAFAVIYEH Ramin
(Iran)
00-101
IWPIWP
1:13
HAGA Ryunosuke
(Japan)
 
22th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GRANDA Andy
(Cuba)
102002
IWPIWP
4:31
SVIRYD Mikita
(Belarus)
 
23th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BRICENO Thomas
(Chile)
001011
IWPIWP
4:20
PANTIC Danilo
(Montenegro)
 
24th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
031001
IWPIWP
4:00
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
 
25th Fight [-100 kg]: Preliminary round
JURAEV Sherali
(Uzbekistan)
00-012
IWPIWP
5:29
PALTCHIK Peter
(Israel)
 
26th Fight [-100 kg]: Preliminary round
RAKOV Maxim
(Kazakhstan)
002011
IWPIWP
4:21
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
 
27th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FLETCHER Benjamin
(Great Britain)
001011
IWPIWP
4:10
DARWISH Ramadan
(Egypt)
 
28th Fight [-100 kg]: Preliminary round
CIRJENICS Miklos
(Hungary)
01-11-
IWPIWP
4:15
WOLF Aaron
(Japan)
 
29th Fight [-100 kg]: Preliminary round
PACEK Martin
(Sweden)
001002
IWPIWP
4:32
MINASKIN Grigori
(Estonia)
 
30th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
102013
IWPIWP
3:36
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
31th Fight [-100 kg]: Preliminary round
NOVA ALCANTARA Jose
(Dominican Republic)
00-10-
IWPIWP
0:24
FONSECA Jorge
(Portugal)
 
32th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MARET Cyrille
(France)
00-012
IWPIWP
4:00
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
 
33th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
01100-
IWPIWP
4:00
BOUYACOUB Lyes
(Algeria)
 
34th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DENISOV Kirill
(Russia)
10-002
IWPIWP
2:35
DVARBY Joakim
(Sweden)
 
35th Fight [-100 kg]: Preliminary round
OHAT Zalan
(Hungary)
111011
IWPIWP
2:51
MIRMAMADOV Shakarmamad
(Tajikistan)
 
36th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MAMMADOV Elkhan
(Azerbaijan)
011001
IWPIWP
4:15
REYES Kyle
(Canada)
 
37th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
022001
IWPIWP
4:00
PETERS Dimitri
(Germany)
 
38th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
112001
IWPIWP
3:54
HAGA Ryunosuke
(Japan)
 
39th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GRANDA Andy
(Cuba)
10-002
IWPIWP
1:56
PANTIC Danilo
(Montenegro)
 
40th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
011001
IWPIWP
4:00
PALTCHIK Peter
(Israel)
 
41th Fight [-100 kg]: Preliminary round
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
012002
IWPIWP
4:00
DARWISH Ramadan
(Egypt)
 
42th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WOLF Aaron
(Japan)
101003
IWPIWP
4:51
PACEK Martin
(Sweden)
 
43th Fight [-100 kg]: Preliminary round
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
12-00-
IWPIWP
3:53
FONSECA Jorge
(Portugal)
 
44th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
002011
IWPIWP
4:00
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
 
45th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DENISOV Kirill
(Russia)
12-00-
IWPIWP
2:10
OHAT Zalan
(Hungary)
 
46th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MAMMADOV Elkhan
(Azerbaijan)
101002
IWPIWP
2:28
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
 
47th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
001002
IWPIWP
6:16
GRANDA Andy
(Cuba)
 
48th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
022001
IWPIWP
4:00
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
 
49th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WOLF Aaron
(Japan)
01200-
IWPIWP
4:00
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
50th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
011001
IWPIWP
4:00
DENISOV Kirill
(Russia)
 
51th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MAMMADOV Elkhan
(Azerbaijan)
112001
IWPIWP
3:44
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
 
52th Fight [-100 kg]: Repechage
NIKIFOROV Toma
(Belgium)
00-011
IWPIWP
4:00
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
53th Fight [-100 kg]: Repechage
DENISOV Kirill
(Russia)
10-001
IWPIWP
2:13
ZANKISHIEV Kazbek
(Russia)
 
54th Fight [-100 kg]: Semifinal
KORREL Michael
(Netherlands)
00101-
IWPIWP
5:18
WOLF Aaron
(Japan)
 
55th Fight [-100 kg]: Semifinal
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
10-003
IWPIWP
5:19
MAMMADOV Elkhan
(Azerbaijan)
 
56th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
01-001
IWPIWP
5:26
MAMMADOV Elkhan
(Azerbaijan)
 
57th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
DENISOV Kirill
(Russia)
12-00-
IWPIWP
1:25
KORREL Michael
(Netherlands)
 
58th Fight [-100 kg]: Final
WOLF Aaron
(Japan)
01200-
IWPIWP
4:27
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-