22.02.2020 [07:24:05]Suzuki World Judo Championships 2017 Feedback

 










Category -48 kg:
Fights

1st Fight [-48 kg]: Preliminary round
BILODID Daria
(Ukraine)
022001
IWPIWP
4:00
GILIAZOVA Sabina
(Russia)
BILODID: Waza-ari (000)
BILODID: Waza-ari (000)
BILODID: Shido (000)
BILODID: Shido (000)
GILIAZOVA: Shido (000)

 
2nd Fight [-48 kg]: Preliminary round
POP Alexandra
(Romania)
10-013
IWPIWP
3:47
ERDENEBAT Bazarragchaa
(Azerbaijan)
[1:32] ERDENEBAT: Shido
[2:12] ERDENEBAT: Shido
[3:11] ERDENEBAT: Waza-ari
[3:47] ERDENEBAT: Shido

 
3rd Fight [-48 kg]: Preliminary round
RISHONY Shira
(Israel)
021001
IWPIWP
4:00
HOANG THI Tinh
(Vietnam)
[1:22] HOANG THI: Shido
[2:49] RISHONY: Shido
[3:05] RISHONY: Waza-ari
[3:37] RISHONY: Waza-ari

 
4th Fight [-48 kg]: Preliminary round
GALBADRAKH Otgontsetseg
(Kazakhstan)
00-002
IWPIWP
5:08
MILANI Francesca
(Italy)
[1:25] MILANI: Shido
(Golden Score)
[1:08] MILANI: Shido

 
5th Fight [-48 kg]: Preliminary round
BILODID Daria
(Ukraine)
12-00-
IWPIWP
1:07
ROUSE Emma
(New Zealand)
[0:11] BILODID: Waza-ari
[0:23] BILODID: (Osae-komi-waza)
[0:57] BILODID: Waza-ari
[1:07] BILODID: Ippon

 
6th Fight [-48 kg]: Preliminary round
MINSKER Noa
(Israel)
01-00-
IWPIWP
4:00
MENZ Katharina
(Germany)
[0:28] MINSKER: Waza-ari

 
7th Fight [-48 kg]: Preliminary round
DIOGO Joana
(Portugal)
10-00-
IWPIWP
1:05
BATA Philomene
(Cameroon)
[0:45] DIOGO: (Osae-komi-waza)

 
8th Fight [-48 kg]: Preliminary round
NIKOLIC Milica
(Serbia)
10-00H
IWPIWP
2:42
VARGAS LEY Mary Dee
(Chile)
[1:56] VARGAS LEY: Shido
[2:42] VARGAS LEY: Hansoku-make

 
9th Fight [-48 kg]: Preliminary round
CHAKIR Aziza
(Morocco)
00-11-
IWPIWP
2:45
GARCIA MESA Cinta
(Spain)
[0:18] GARCIA MESA: Waza-ari
[2:45] GARCIA MESA: Ippon

 
10th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KOYAMA Stefannie Arissa
(Brazil)
01-001
IWPIWP
4:33
UNGUREANU Monica
(Romania)
[2:17] UNGUREANU: Shido
(Golden Score)
[0:33] KOYAMA: Waza-ari

 
11th Fight [-48 kg]: Preliminary round
ALIYEVA Leyla
(Azerbaijan)
00-10-
IWPIWP
1:32
TONAKI Funa
(Japan)
[1:12] TONAKI: (Osae-komi-waza)

 
12th Fight [-48 kg]: Preliminary round
MUNKHBAT Urantsetseg
(Mongolia)
101001
IWPIWP
2:55
POP Alexandra
(Romania)
[0:57] MUNKHBAT: Shido
[0:57] POP: Shido
[2:55] POP: Ippon
[2:55] MUNKHBAT: Ippon (-)
[2:55] MUNKHBAT: Ippon
[2:55] POP: Ippon (-)
[2:55] MUNKHBAT: Ippon

 
13th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KANG Yujeong
(Korea, South)
01-001
IWPIWP
5:34
CARRILLO Edna
(Mexico)
[1:21] CARRILLO: Shido
(Golden Score)
[1:34] KANG: Waza-ari

 
14th Fight [-48 kg]: Preliminary round
CESAR Taciana
(Guinea-Bissau)
00110-
IWPIWP
4:46
CLEMENT Melanie
(France)
[1:50] CESAR: Shido
(Golden Score)
[0:44] CLEMENT: (Osae-komi-waza)
[0:46] CLEMENT: Ippon

 
15th Fight [-48 kg]: Preliminary round
HURTADO MUNOZ Melissa
(Cuba)
111001
IWPIWP
2:45
CSERNOVICZKI Eva
(Hungary)
[0:46] HURTADO MUNOZ: Shido
[1:22] CSERNOVICZKI: Shido
[2:23] HURTADO MUNOZ: Waza-ari
[2:25] HURTADO MUNOZ: (Osae-komi-waza)

 
16th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KONDO Ami
(Japan)
11-00-
IWPIWP
3:39
BOUYSSOU Katelyn
(United States of America)
[0:45] KONDO: Waza-ari
[3:19] KONDO: (Osae-komi-waza)

 
17th Fight [-48 kg]: Preliminary round
LI Yanan
(China)
01100-
IWPIWP
4:00
JON Yu Sun
(Democratic Peoples Republic of Korea)
[1:46] LI: Shido
[3:26] LI: Waza-ari

 
18th Fight [-48 kg]: Preliminary round
CHERNIAK Maryna
(Ukraine)
00-111
IWPIWP
2:23
RISHONY Shira
(Israel)
[1:29] RISHONY: Shido
[2:01] RISHONY: Waza-ari
[2:03] RISHONY: (Osae-komi-waza)

 
19th Fight [-48 kg]: Preliminary round
SIDEROT Maria
(Portugal)
00-01-
IWPIWP
4:00
DOLGOVA Irina
(Russia)
[3:40] DOLGOVA: Waza-ari

 
20th Fight [-48 kg]: Preliminary round
GALBADRAKH Otgontsetseg
(Kazakhstan)
10-002
IWPIWP
3:02
BILODID Daria
(Ukraine)
[0:40] BILODID: Shido
[2:15] BILODID: Shido
[3:02] GALBADRAKH: Ippon

 
21th Fight [-48 kg]: Preliminary round
MINSKER Noa
(Israel)
011001
IWPIWP
4:00
DIOGO Joana
(Portugal)
[1:07] MINSKER: Waza-ari
[1:45] DIOGO: Shido
[3:30] MINSKER: Shido

 
22th Fight [-48 kg]: Preliminary round
NIKOLIC Milica
(Serbia)
01100-
IWPIWP
4:00
GARCIA MESA Cinta
(Spain)
[2:07] NIKOLIC: Waza-ari
[3:58] NIKOLIC: Shido

 
23th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KOYAMA Stefannie Arissa
(Brazil)
01-02-
IWPIWP
4:48
TONAKI Funa
(Japan)
[3:10] KOYAMA: Waza-ari
[3:15] TONAKI: (Osae-komi-waza)
[3:26] TONAKI: Waza-ari
(Golden Score)
[0:48] TONAKI: Waza-ari

 
24th Fight [-48 kg]: Preliminary round
MUNKHBAT Urantsetseg
(Mongolia)
11-00-
IWPIWP
2:57
KANG Yujeong
(Korea, South)
[1:07] MUNKHBAT: (Osae-komi-waza)
[1:41] MUNKHBAT: Waza-ari
[2:37] MUNKHBAT: (Osae-komi-waza)

 
25th Fight [-48 kg]: Preliminary round
CLEMENT Melanie
(France)
101003
IWPIWP
6:16
HURTADO MUNOZ Melissa
(Cuba)
[0:47] HURTADO MUNOZ: Shido
[1:21] HURTADO MUNOZ: Shido
[3:47] CLEMENT: Shido
(Golden Score)
[2:16] HURTADO MUNOZ: Shido

 
26th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KONDO Ami
(Japan)
10-00-
IWPIWP
2:43
LI Yanan
(China)
[2:23] KONDO: (Osae-komi-waza)

 
27th Fight [-48 kg]: Preliminary round
RISHONY Shira
(Israel)
00100-
IWPIWP
7:49
DOLGOVA Irina
(Russia)
(Golden Score)
[3:49] RISHONY: Shido

 
28th Fight [-48 kg]: Preliminary round
GALBADRAKH Otgontsetseg
(Kazakhstan)
02-001
IWPIWP
4:00
MINSKER Noa
(Israel)
[1:55] GALBADRAKH: Waza-ari
[3:45] MINSKER: Shido
[4:00] GALBADRAKH: Waza-ari

 
29th Fight [-48 kg]: Preliminary round
NIKOLIC Milica
(Serbia)
00-10-
IWPIWP
2:43
TONAKI Funa
(Japan)
[2:23] TONAKI: (Osae-komi-waza)

 
30th Fight [-48 kg]: Preliminary round
MUNKHBAT Urantsetseg
(Mongolia)
12100-
IWPIWP
3:14
CLEMENT Melanie
(France)
[0:44] MUNKHBAT: Shido
[1:55] MUNKHBAT: (Osae-komi-waza)
[2:06] MUNKHBAT: Waza-ari
[2:23] MUNKHBAT: Waza-ari
[2:27] MUNKHBAT: (Osae-komi-waza)
[3:14] MUNKHBAT: Ippon

 
31th Fight [-48 kg]: Preliminary round
KONDO Ami
(Japan)
01-00-
IWPIWP
4:00
DOLGOVA Irina
(Russia)
[2:08] KONDO: Waza-ari

 
32th Fight [-48 kg]: Repechage
MINSKER Noa
(Israel)
001011
IWPIWP
4:00
NIKOLIC Milica
(Serbia)
[0:46] MINSKER: Shido
[0:46] NIKOLIC: Shido
[2:44] NIKOLIC: Waza-ari

 
33th Fight [-48 kg]: Repechage
CLEMENT Melanie
(France)
001101
IWPIWP
5:40
DOLGOVA Irina
(Russia)
[3:06] CLEMENT: Shido
[3:06] DOLGOVA: Shido
(Golden Score)
[1:20] DOLGOVA: (Osae-komi-waza)

 
34th Fight [-48 kg]: Semifinal
GALBADRAKH Otgontsetseg
(Kazakhstan)
00-011
IWPIWP
6:28
TONAKI Funa
(Japan)
[2:16] TONAKI: Shido
(Golden Score)
[2:28] TONAKI: Waza-ari

 
35th Fight [-48 kg]: Semifinal
MUNKHBAT Urantsetseg
(Mongolia)
102003
IWPIWP
5:22
KONDO Ami
(Japan)
[1:31] KONDO: Shido
[2:18] MUNKHBAT: Shido
[3:07] MUNKHBAT: Shido
[3:07] KONDO: Shido
[3:34] MUNKHBAT: (Osae-komi-waza)
(Golden Score)
[1:22] KONDO: Shido

 
36th Fight [-48 kg]: Fight for 3rd place
NIKOLIC Milica
(Serbia)
00-11-
IWPIWP
3:15
KONDO Ami
(Japan)
[2:24] KONDO: Waza-ari
[2:54] KONDO: (Osae-komi-waza)

 
37th Fight [-48 kg]: Fight for 3rd place
DOLGOVA Irina
(Russia)
001101
IWPIWP
2:08
GALBADRAKH Otgontsetseg
(Kazakhstan)
[1:27] GALBADRAKH: Shido
[1:57] DOLGOVA: Shido
[2:08] GALBADRAKH: Ippon

 
38th Fight [-48 kg]: Final
TONAKI Funa
(Japan)
01100-
IWPIWP
4:00
MUNKHBAT Urantsetseg
(Mongolia)
[3:36] TONAKI: Waza-ari
[3:51] TONAKI: Shido

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-