22.09.2017 [03:49:35]Suzuki World Judo Championships 2017 Feedback

 










Category -100 kg:
Contest Sheet



-100 kg: Pool A
          
KORREL, Michael (NED)
         
 
 
KORREL, Michael (NED)
       
KUMRIC, Zlatko (CRO)
   
KORREL, Michael (NED)
     
MBURU, George (KEN)
 
KUMRIC, Zlatko (CRO)
       
SIMONIS, Rokas (LTU)
     
KORREL, Michael (NED)
   
JURAEV, Sherali (UZB)
 
JURAEV, Sherali (UZB)
       
ERDOGAN, Ali (TUR)
   
PALTCHIK, Peter (ISR)
     
PALTCHIK, Peter (ISR)
 
PALTCHIK, Peter (ISR)
       
RAKOV, Maxim (KAZ)
       
KORREL, Michael (NED)
 
 
 
RAKOV, Maxim (KAZ)
     Winner Pool A 
RADU, Valentin (ROU)
   
NIKIFOROV, Toma (BEL)
     
NIKIFOROV, Toma (BEL)
 
NIKIFOROV, Toma (BEL)
       
FLETCHER, Benjamin (GBR)
     
NIKIFOROV, Toma (BEL)
   
CORREA, Luciano (BRA)
 
FLETCHER, Benjamin (GBR)
       
DARWISH, Ramadan (EGY)
   
DARWISH, Ramadan (EGY)
     
TACHII, Denis (MDA)
 
DARWISH, Ramadan (EGY)
       


-100 kg: Pool B
          
CIRJENICS, Miklos (HUN)
         
 
 
CIRJENICS, Miklos (HUN)
       
ALMSIDEEN, Mahmoud (JOR)
   
WOLF, Aaron (JPN)
     
WOLF, Aaron (JPN)
 
WOLF, Aaron (JPN)
       
PACEK, Martin (SWE)
     
WOLF, Aaron (JPN)
   
RANDL, Milan (SVK)
 
PACEK, Martin (SWE)
       
MINASKIN, Grigori (EST)
   
PACEK, Martin (SWE)
     
MASMANIDIS, Tentore (GRE)
 
MINASKIN, Grigori (EST)
       
GASIMOV, Elmar (AZE)
       
WOLF, Aaron (JPN)
 
 
 
GASIMOV, Elmar (AZE)
     Winner Pool B 
LKHAGVASUREN, Otgonbaatar (MGL)
   
GASIMOV, Elmar (AZE)
     
SAIDOV, Saidzhalol (TJK)
 
LKHAGVASUREN, Otgonbaatar (MGL)
       
NOVA ALCANTARA, Jose (DOM)
     
GASIMOV, Elmar (AZE)
   
DICHEV, Daniel (BUL)
 
NOVA ALCANTARA, Jose (DOM)
       
FONSECA, Jorge (POR)
   
FONSECA, Jorge (POR)
     
WON, Jonghoon (KOR)
 
FONSECA, Jorge (POR)
       


-100 kg: Pool C
          
MARET, Cyrille (FRA)
         
 
 
MARET, Cyrille (FRA)
       
BOEHLER, Laurin (AUT)
   
BORODAVKO, Jevgenijs (LAT)
     
BORODAVKO, Jevgenijs (LAT)
 
BORODAVKO, Jevgenijs (LAT)
       
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
     
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
   
KOBENA, Koffi Kreme (CIV)
 
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
       
KUNSZABO, Luca (ROU)
   
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
     
BOUYACOUB, Lyes (ALG)
 
BOUYACOUB, Lyes (ALG)
       
DENISOV, Kirill (RUS)
       
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
 
 
 
DENISOV, Kirill (RUS)
     Winner Pool C 
DVARBY, Joakim (SWE)
   
DENISOV, Kirill (RUS)
     
MILADIN, Ibro (BIH)
 
DVARBY, Joakim (SWE)
       
RUSSELL, David (AUS)
     
DENISOV, Kirill (RUS)
   
OHAT, Zalan (HUN)
 
OHAT, Zalan (HUN)
       
MIRMAMADOV, Shakarmamad (TJK)
   
OHAT, Zalan (HUN)
     
PINEDA, Armando (GUA)
 
MIRMAMADOV, Shakarmamad (TJK)
       


-100 kg: Pool D
          
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
         
 
 
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
       
MEDINA, Lewis (DOM)
   
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
     
REYES, Kyle (CAN)
 
REYES, Kyle (CAN)
       
SAVYTSKIY, Anton (UKR)
     
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
   
REMARENCO, Ivan (UAE)
 
SAVYTSKIY, Anton (UKR)
       
 
   
SAVYTSKIY, Anton (UKR)
     
PETERS, Dimitri (GER)
 
PETERS, Dimitri (GER)
       
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
       
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
 
 
 
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
     Winner Pool D 
SAFAVIYEH, Ramin (IRI)
   
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
     
HAGA, Ryunosuke (JPN)
 
HAGA, Ryunosuke (JPN)
       
GRANDA, Andy (CUB)
     
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
   
SVIRYD, Mikita (BLR)
 
GRANDA, Andy (CUB)
       
BRICENO, Thomas (CHI)
   
GRANDA, Andy (CUB)
     
PANTIC, Danilo (MNE)
 
PANTIC, Danilo (MNE)
       


-100 kg: Repechage
          
          
NIKIFOROV, Toma (BEL)
         
  
GASIMOV, Elmar (AZE)
       
GASIMOV, Elmar (AZE)
         
    
GASIMOV, Elmar (AZE)
     
          
  
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
       
          
          
          
          
DENISOV, Kirill (RUS)
         
  
DENISOV, Kirill (RUS)
       
ZANKISHIEV, Kazbek (RUS)
         
    
DENISOV, Kirill (RUS)
     
          
  
KORREL, Michael (NED)
       
          


-100 kg: Semifinal / Final
          
KORREL, Michael (NED)
         
Winner Pool A 
WOLF, Aaron (JPN)
       
WOLF, Aaron (JPN)
         
Winner Pool B   
WOLF, Aaron (JPN)
     
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
         
Winner Pool C 
LIPARTELIANI, Varlam (GEO)
       
MAMMADOV, Elkhan (AZE)
         
Winner Pool D         


Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-