15.10.2019 [10:58:18]World Judo Championships 2018 Feedback

 










Category -100 kg:
Fights

1st Fight [-100 kg]: Preliminary round
KOBENA Koffi Kreme
(Ivory Coast)
003102
IWPIWP
3:45
IDDIR Alexandre
(France)
 
2nd Fight [-100 kg]: Preliminary round
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
0:41
PACEK Martin
(Sweden)
 
3rd Fight [-100 kg]: Preliminary round
DEMYANENKO Viktor
(Kazakhstan)
00-011
IWPIWP
4:00
REMARENCO Ivan
(United Arab Emirates)
 
4th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KHURRAMOV Mukhammadkarim
(Uzbekistan)
10-00-
IWPIWP
0:51
DIAWARA Baye
(Senegal)
 
5th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KOSTER Jason
(New Zealand)
00211-
IWPIWP
2:58
REYES Kyle
(Canada)
 
6th Fight [-100 kg]: Preliminary round
HORAK Michal
(Czech Republic)
10-001
IWPIWP
2:12
BOUYACOUB Lyes
(Algeria)
 
7th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
10-002
IWPIWP
3:04
SHAH Hussain Shah
(Pakistan)
 
8th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FARA Aaron
(Austria)
00201-
IWPIWP
4:00
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
 
9th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ALZAIDI Ali
(Iraq)
011101
IWPIWP
1:44
BRICENO Thomas
(Chile)
 
10th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
01-001
IWPIWP
4:12
SMITH III L.A.
(United States of America)
 
11th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KOTSOIEV Zelym
(Azerbaijan)
00-10-
IWPIWP
3:08
DVARBY Joakim
(Sweden)
 
12th Fight [-100 kg]: Preliminary round
OHAT Zalan
(Hungary)
10-00-
IWPIWP
0:29
NIHOZEKO Fleury
(Burundi)
 
13th Fight [-100 kg]: Preliminary round
TAKAYAWA Tevita
(Fiji)
00-10-
IWPIWP
0:27
DOSEN Bojan
(Serbia)
 
14th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KUMRIC Zlatko
(Croatia)
00210-
IWPIWP
4:41
MARET Cyrille
(France)
 
15th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DUBRETA Anto
(Montenegro)
11101-
IWPIWP
4:11
LI Huilin
(China)
 
16th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BAUZA Karolis
(Lithuania)
10-00-
IWPIWP
0:12
MEDINA Lewis
(Dominican Republic)
 
17th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WOLF Aaron
(Japan)
101002
IWPIWP
2:53
HAJAS Matej
(Slovakia)
 
18th Fight [-100 kg]: Preliminary round
MOSER Patrik
(Switzerland)
00110-
IWPIWP
2:12
DICHEV Daniel
(Bulgaria)
 
19th Fight [-100 kg]: Preliminary round
JURAEV Sherali
(Uzbekistan)
00H101
IWPIWP
3:40
MINASKIN Grigori
(Estonia)
 
20th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KALIVOGUI Michel
(Guinea)
00-10-
IWPIWP
0:23
SVIRYD Mikita
(Belarus)
 
21th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BOEHLER Laurin
(Austria)
011001
IWPIWP
4:00
HUTSOL Danylo
(Ukraine)
 
22th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
011001
IWPIWP
4:00
IDDIR Alexandre
(France)
 
23th Fight [-100 kg]: Preliminary round
PANTIC Danilo
(Montenegro)
00-10-
IWPIWP
1:58
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
24th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DARWISH Ramadan
(Egypt)
10100-
IWPIWP
3:33
REMARENCO Ivan
(United Arab Emirates)
 
25th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KHURRAMOV Mukhammadkarim
(Uzbekistan)
102002
IWPIWP
4:14
REYES Kyle
(Canada)
 
26th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
11-001
IWPIWP
3:06
HORAK Michal
(Czech Republic)
 
27th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
10-00-
IWPIWP
1:01
MUKETE Daniel
(Belarus)
 
28th Fight [-100 kg]: Preliminary round
PALTCHIK Peter
(Israel)
002102
IWPIWP
4:00
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
 
29th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BRICENO Thomas
(Chile)
001011
IWPIWP
4:00
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
30th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
101001
IWPIWP
2:47
DVARBY Joakim
(Sweden)
 
31th Fight [-100 kg]: Preliminary round
OHAT Zalan
(Hungary)
001011
IWPIWP
4:32
DOSEN Bojan
(Serbia)
 
32th Fight [-100 kg]: Preliminary round
CHO Guham
(Korea, South)
10-001
IWPIWP
2:44
MARET Cyrille
(France)
 
33th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DUBRETA Anto
(Montenegro)
00-10-
IWPIWP
0:54
BAUZA Karolis
(Lithuania)
 
34th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DENISOV Kirill
(Russia)
00-111
IWPIWP
3:37
WOLF Aaron
(Japan)
 
35th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FREY Karl-Richard
(Germany)
10100H
IWPIWP
3:29
DICHEV Daniel
(Bulgaria)
 
36th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ILYASOV Niyaz
(Russia)
10-001
IWPIWP
2:22
MINASKIN Grigori
(Estonia)
 
37th Fight [-100 kg]: Preliminary round
SVIRYD Mikita
(Belarus)
101002
IWPIWP
5:15
BOEHLER Laurin
(Austria)
 
38th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
101001
IWPIWP
5:33
GASIMOV Elmar
(Azerbaijan)
 
39th Fight [-100 kg]: Preliminary round
DARWISH Ramadan
(Egypt)
101002
IWPIWP
2:45
KHURRAMOV Mukhammadkarim
(Uzbekistan)
 
40th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
101001
IWPIWP
4:54
SAVYTSKIY Anton
(Ukraine)
 
41th Fight [-100 kg]: Preliminary round
BORODAVKO Jevgenijs
(Latvia)
001101
IWPIWP
3:10
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
42th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
111002
IWPIWP
2:24
DOSEN Bojan
(Serbia)
 
43th Fight [-100 kg]: Preliminary round
CHO Guham
(Korea, South)
101003
IWPIWP
5:12
BAUZA Karolis
(Lithuania)
 
44th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WOLF Aaron
(Japan)
101001
IWPIWP
3:51
FREY Karl-Richard
(Germany)
 
45th Fight [-100 kg]: Preliminary round
ILYASOV Niyaz
(Russia)
101001
IWPIWP
2:41
SVIRYD Mikita
(Belarus)
 
46th Fight [-100 kg]: Preliminary round
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
10100-
IWPIWP
3:21
DARWISH Ramadan
(Egypt)
 
47th Fight [-100 kg]: Preliminary round
FONSECA Jorge
(Portugal)
001102
IWPIWP
2:47
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
48th Fight [-100 kg]: Preliminary round
KORREL Michael
(Netherlands)
00-011
IWPIWP
4:00
CHO Guham
(Korea, South)
 
49th Fight [-100 kg]: Preliminary round
WOLF Aaron
(Japan)
001101
IWPIWP
3:42
ILYASOV Niyaz
(Russia)
 
50th Fight [-100 kg]: Repechage
DARWISH Ramadan
(Egypt)
101002
IWPIWP
4:45
FONSECA Jorge
(Portugal)
 
51th Fight [-100 kg]: Repechage
KORREL Michael
(Netherlands)
00-011
IWPIWP
4:00
WOLF Aaron
(Japan)
 
52th Fight [-100 kg]: Semifinal
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
01200-
IWPIWP
4:00
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
53th Fight [-100 kg]: Semifinal
CHO Guham
(Korea, South)
011001
IWPIWP
5:35
ILYASOV Niyaz
(Russia)
 
54th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
DARWISH Ramadan
(Egypt)
002101
IWPIWP
7:58
ILYASOV Niyaz
(Russia)
 
55th Fight [-100 kg]: Fight for 3rd place
WOLF Aaron
(Japan)
00110-
IWPIWP
2:21
LKHAGVASUREN Otgonbaatar
(Mongolia)
 
56th Fight [-100 kg]: Final
LIPARTELIANI Varlam
(Georgia)
002011
IWPIWP
8:58
CHO Guham
(Korea, South)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-