25.08.2019 [15:46:36]World Judo Championships 2018 Feedback

 










Category +100 kg:
Fights

1st Fight [+100 kg]: Preliminary round
NATEA Daniel
(Romania)
101003
IWPIWP
2:08
CAKSTINS Raivis
(Latvia)
 
2nd Fight [+100 kg]: Preliminary round
CAMPOS Hector
(Argentina)
003102
IWPIWP
5:01
DRAGIC Vito
(Slovenia)
 
3rd Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
101012
IWPIWP
2:18
PARRA Angel
(Spain)
 
4th Fight [+100 kg]: Preliminary round
PINEDA Pedro
(Venezuela)
011002
IWPIWP
4:00
TADEHARA Ajax
(United States of America)
 
5th Fight [+100 kg]: Preliminary round
PARK Liam
(Australia)
00-10-
IWPIWP
0:41
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
 
6th Fight [+100 kg]: Preliminary round
FIGUEROA Freddy
(Ecuador)
001101
IWPIWP
2:58
RAKHIMOV Temur
(Tajikistan)
 
7th Fight [+100 kg]: Preliminary round
GROL Henk
(Netherlands)
101001
IWPIWP
0:53
NDIAYE Mbagnick
(Senegal)
 
8th Fight [+100 kg]: Preliminary round
TOKTOGONOV Bekbolot
(Kyrgyzstan)
002102
IWPIWP
2:30
NAIDAN Tuvshinbayar
(Mongolia)
 
9th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ALLERSTORFER Daniel
(Austria)
00-10-
IWPIWP
1:09
GORDIIENKO Oleksandr
(Ukraine)
 
10th Fight [+100 kg]: Preliminary round
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
10-002
IWPIWP
2:45
NATEA Daniel
(Romania)
 
11th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KHAMMO Yakiv
(Ukraine)
101002
IWPIWP
2:59
MIRMAMADOV Shakarmamad
(Tajikistan)
 
12th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MEYER Roy
(Netherlands)
102003
IWPIWP
5:47
JABALLAH Faicel
(Tunisia)
 
13th Fight [+100 kg]: Preliminary round
DRAGIC Vito
(Slovenia)
002101
IWPIWP
3:44
CULUM Zarko
(Serbia)
 
14th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SILVA Rafael
(Brazil)
003102
IWPIWP
5:17
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
 
15th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KIM Minjong
(Korea, South)
012002
IWPIWP
4:00
SASSON Or
(Israel)
 
16th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ULZIIBAYAR Duurenbayar
(Mongolia)
10-00-
IWPIWP
1:01
PINEDA Pedro
(Venezuela)
 
17th Fight [+100 kg]: Preliminary round
GRANDA Andy
(Cuba)
101001
IWPIWP
1:23
KRAKOVETSKII Iurii
(Kyrgyzstan)
 
18th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MOURA David
(Brazil)
00-102
IWPIWP
2:37
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
 
19th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SOLIS Francisco
(Chile)
00-101
IWPIWP
2:47
KAZHYBAYEV Yerassyl
(Kazakhstan)
 
20th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MAHJOUB Javad
(Iran)
00-111
IWPIWP
3:40
RAKHIMOV Temur
(Tajikistan)
 
21th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SADIKOVIC Harun
(Bosnia-Herzegovina)
002101
IWPIWP
3:59
OGAWA Yusei
(Japan)
 
22th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KRPALEK Lukas
(Czech Republic)
101012
IWPIWP
3:34
GROL Henk
(Netherlands)
 
23th Fight [+100 kg]: Preliminary round
YUAN Shaotong
(China)
00210-
IWPIWP
3:54
NAIDAN Tuvshinbayar
(Mongolia)
 
24th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SARNACKI Maciej
(Poland)
111001
IWPIWP
2:15
GORDIIENKO Oleksandr
(Ukraine)
 
25th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
10-00-
IWPIWP
1:02
TSIARPITSKI Uladzislau
(Belarus)
 
26th Fight [+100 kg]: Preliminary round
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
11100-
IWPIWP
2:41
KHAMMO Yakiv
(Ukraine)
 
27th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MEYER Roy
(Netherlands)
10-00-
IWPIWP
0:56
CULUM Zarko
(Serbia)
 
28th Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
101002
IWPIWP
3:16
KIM Minjong
(Korea, South)
 
29th Fight [+100 kg]: Preliminary round
ULZIIBAYAR Duurenbayar
(Mongolia)
102001
IWPIWP
2:46
GRANDA Andy
(Cuba)
 
30th Fight [+100 kg]: Preliminary round
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
10-00-
IWPIWP
1:54
KAZHYBAYEV Yerassyl
(Kazakhstan)
 
31th Fight [+100 kg]: Preliminary round
RAKHIMOV Temur
(Tajikistan)
10100H
IWPIWP
3:23
OGAWA Yusei
(Japan)
 
32th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KRPALEK Lukas
(Czech Republic)
101001
IWPIWP
2:23
NAIDAN Tuvshinbayar
(Mongolia)
 
33th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SARNACKI Maciej
(Poland)
002101
IWPIWP
2:09
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
 
34th Fight [+100 kg]: Preliminary round
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
10-002
IWPIWP
7:30
MEYER Roy
(Netherlands)
 
35th Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
002102
IWPIWP
3:32
ULZIIBAYAR Duurenbayar
(Mongolia)
 
36th Fight [+100 kg]: Preliminary round
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
101001
IWPIWP
5:34
RAKHIMOV Temur
(Tajikistan)
 
37th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KRPALEK Lukas
(Czech Republic)
01-101
IWPIWP
2:50
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
 
38th Fight [+100 kg]: Repechage
MEYER Roy
(Netherlands)
00-10-
IWPIWP
5:13
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
 
39th Fight [+100 kg]: Repechage
RAKHIMOV Temur
(Tajikistan)
00-10-
IWPIWP
2:22
KRPALEK Lukas
(Czech Republic)
 
40th Fight [+100 kg]: Semifinal
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
101001
IWPIWP
1:59
ULZIIBAYAR Duurenbayar
(Mongolia)
 
41th Fight [+100 kg]: Semifinal
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
00-10-
IWPIWP
0:25
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
 
42th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
10100-
IWPIWP
3:35
OLTIBOEV Bekmurod
(Uzbekistan)
 
43th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
KRPALEK Lukas
(Czech Republic)
001012
IWPIWP
5:39
ULZIIBAYAR Duurenbayar
(Mongolia)
 
44th Fight [+100 kg]: Final
TUSHISHVILI Guram
(Georgia)
10100-
IWPIWP
3:56
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-