22.09.2020 [16:03:10]Pan-American Senior Championships 2018 Feedback

 










Category -90 kg:
Fights

1st Fight [-90 kg]: Preliminary round
PENA Anthony
(Venezuela)
10-00-
IWPIWP
0:49
YAMAMOTO SERVAN Daryl
(Peru)
 
2nd Fight [-90 kg]: Preliminary round
GALARRETA VILLAR Yuta
(Peru)
00310-
IWPIWP
3:39
ASSIS Gustavo
(Brazil)
 
3rd Fight [-90 kg]: Preliminary round
DUARTE Alexis
(Argentina)
102003
IWPIWP
2:36
BELL Michealangelo
(Sint Maarten)
 
4th Fight [-90 kg]: Preliminary round
MACEDO Rafael
(Brazil)
001101
IWPIWP
2:46
GONZALEZ Asley
(Cuba)
 
5th Fight [-90 kg]: Preliminary round
KOCH Matthew
(United States of America)
01-10-
IWPIWP
2:08
SPIKERMANN Tomas
(Argentina)
 
6th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BROWN Colton
(United States of America)
10-013
IWPIWP
2:45
MONTOYA Marco
(Colombia)
 
7th Fight [-90 kg]: Preliminary round
FLORENTINO Robert
(Dominican Republic)
10-00-
IWPIWP
1:29
PENA Anthony
(Venezuela)
 
8th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BURT Zachary
(Canada)
01-002
IWPIWP
7:41
ASSIS Gustavo
(Brazil)
 
9th Fight [-90 kg]: Preliminary round
OCHOA Victor
(Mexico)
012112
IWPIWP
5:33
BALANTA Francisco
(Colombia)
 
10th Fight [-90 kg]: Preliminary round
SILVA MORALES Ivan Felipe
(Cuba)
10-002
IWPIWP
2:01
ORTEGA MENDOZA Jose Luis
(Panama)
 
11th Fight [-90 kg]: Preliminary round
KRIEBER GAGNON Louis
(Canada)
10-003
IWPIWP
2:19
DUARTE Alexis
(Argentina)
 
12th Fight [-90 kg]: Preliminary round
GONZALEZ Asley
(Cuba)
101001
IWPIWP
3:09
SPIKERMANN Tomas
(Argentina)
 
13th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BROWN Colton
(United States of America)
00310-
IWPIWP
1:08
FLORENTINO Robert
(Dominican Republic)
 
14th Fight [-90 kg]: Preliminary round
BURT Zachary
(Canada)
10-00-
IWPIWP
1:12
BALANTA Francisco
(Colombia)
 
15th Fight [-90 kg]: Preliminary round
SILVA MORALES Ivan Felipe
(Cuba)
112002
IWPIWP
3:38
KRIEBER GAGNON Louis
(Canada)
 
16th Fight [-90 kg]: Repechage
SPIKERMANN Tomas
(Argentina)
00-10-
IWPIWP
0:46
BROWN Colton
(United States of America)
 
17th Fight [-90 kg]: Repechage
BALANTA Francisco
(Colombia)
101003
IWPIWP
3:42
KRIEBER GAGNON Louis
(Canada)
 
18th Fight [-90 kg]: Semifinal
GONZALEZ Asley
(Cuba)
102001
IWPIWP
2:22
FLORENTINO Robert
(Dominican Republic)
 
19th Fight [-90 kg]: Semifinal
BURT Zachary
(Canada)
001111
IWPIWP
3:20
SILVA MORALES Ivan Felipe
(Cuba)
 
20th Fight [-90 kg]: Fight for 3rd place
BROWN Colton
(United States of America)
10-00-
IWPIWP
1:43
BURT Zachary
(Canada)
 
21th Fight [-90 kg]: Fight for 3rd place
BALANTA Francisco
(Colombia)
001101
IWPIWP
3:13
FLORENTINO Robert
(Dominican Republic)
 
22th Fight [-90 kg]: Final
GONZALEZ Asley
(Cuba)
002102
IWPIWP
3:14
SILVA MORALES Ivan Felipe
(Cuba)
 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-