06.07.2020 [10:54:38]Judo Olympic Games 2016 Feedback

 










Category +100 kg:
Fights

1st Fight [+100 kg]: Preliminary round
BATTULGA Temuulen
(Mongolia)
00020102
IWYPIWYP
5:00
TAYEB Mohammed Amine
(Algeria)
[1:44] BATTULGA: Shido
[2:17] BATTULGA: Shido
[2:19] TAYEB: Shido
[2:59] TAYEB: Waza-ari
[4:32] TAYEB: Shido

 
2nd Fight [+100 kg]: Preliminary round
SILVA Rafael
(Brazil)
110-0001
IWYPIWYP
3:22
PILETA Ramon
(Honduras)
[0:41] SILVA: Waza-ari
[1:54] PILETA: Shido
[3:22] SILVA: Ippon

 
3rd Fight [+100 kg]: Preliminary round
ALLERSTORFER Daniel
(Austria)
00010011
IWYPIWYP
5:00
SAIDOV Renat
(Russia)
[1:07] ALLERSTORFER: Shido
[3:06] SAIDOV: Yuko
[4:59] SAIDOV: Shido

 
4th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MEYER Roy
(Netherlands)
100-000-
IWYPIWYP
0:45
NGOKABA Deo Gracia
(Congo)
[0:29] MEYER: Waza-ari
[0:30] MEYER: (Osae-komi-waza)

 
5th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KIM Sungmin
(Korea, South)
102-000-
IWYPIWYP
1:30
FIGUEROA Freddy
(Ecuador)
[0:12] KIM: Yuko
[0:53] KIM: Yuko
[1:14] KIM: Waza-ari
[1:15] KIM: (Osae-komi-waza)

 
6th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SASSON Or
(Israel)
1001000-
IWYPIWYP
3:24
EL SHEHABY Islam
(Egypt)
[1:35] SASSON: Shido
[1:40] SASSON: Waza-ari
[3:24] SASSON: Waza-ari

 
7th Fight [+100 kg]: Preliminary round
JONSSON Thormodur
(Iceland)
00041002
IWYPIWYP
1:25
SARNACKI Maciej
(Poland)
 
8th Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
00010002
IWYPIWYP
5:00
OKRUASHVILI Adam
(Georgia)
[0:59] OKRUASHVILI: Shido
[4:29] OKRUASHVILI: Shido
[4:38] HARASAWA: Shido

 
9th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
111-0002
IWYPIWYP
4:42
NIKIFORENKO Arturs
(Latvia)
[1:35] KOKAURI: Yuko
[1:46] NIKIFORENKO: Shido
[2:58] NIKIFORENKO: Shido
[4:24] KOKAURI: (Osae-komi-waza)
[4:42] KOKAURI: Ippon

 
10th Fight [+100 kg]: Preliminary round
BOR Barna
(Hungary)
101-0001
IWYPIWYP
4:19
JABALLAH Faicel
(Tunisia)
[2:35] JABALLAH: Shido (-)
[2:36] JABALLAH: Shido
[3:04] BOR: Yuko
[3:59] BOR: (Osae-komi-waza)

 
11th Fight [+100 kg]: Preliminary round
GARCIA MENDOZA Alex
(Cuba)
1001000-
IWYPIWYP
3:42
ABDURAKHMONOV Mukhamadmurod
(Tajikistan)
[3:26] GARCIA MENDOZA: Shido
[3:42] GARCIA MENDOZA: Ippon

 
12th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KHAMMO Iakiv
(Ukraine)
100-000-
IWYPIWYP
1:03
SIDIBE Rachid
(Burkina Faso)
[1:03] KHAMMO: Ippon

 
13th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KRAKOVETSKII Iurii
(Kyrgyzstan)
10010001
IWYPIWYP
2:00
BREITBARTH Andre
(Germany)
[1:21] BREITBARTH: Shido
[1:21] KRAKOVETSKII: Shido
[2:00] KRAKOVETSKII: Ippon

 
14th Fight [+100 kg]: Preliminary round
NATEA Daniel
(Romania)
100-000-
IWYPIWYP
1:28
YEA-ON Kunathip
(Thailand)
[1:28] NATEA: Ippon

 
15th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SUA Derek
(Samoa)
0003100-
IWYPIWYP
1:54
TANGRIEV Abdullo
(Uzbekistan)
[0:39] SUA: Shido
[1:11] SUA: Shido
[1:20] TANGRIEV: Waza-ari
[1:32] SUA: Shido
[1:50] SUA: Waza-ari
[1:53] SUA: Waza-ari (-)
[1:54] TANGRIEV: Waza-ari

 
16th Fight [+100 kg]: Preliminary round
RINER Teddy
(France)
100-0001
IWYPIWYP
1:07
TAYEB Mohammed Amine
(Algeria)
[0:37] TAYEB: Shido
[0:49] RINER: Waza-ari
[0:52] RINER: (Osae-komi-waza)

 
17th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SILVA Rafael
(Brazil)
10010002
IWYPIWYP
3:31
SAIDOV Renat
(Russia)
[0:43] SILVA: Shido
[1:55] SAIDOV: Shido
[2:45] SAIDOV: Shido
[3:31] SILVA: Ippon
[3:31] SILVA: Ippon

 
18th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MEYER Roy
(Netherlands)
1012000-
IWYPIWYP
4:01
KIM Sungmin
(Korea, South)
[0:15] MEYER: Yuko
[1:34] MEYER: Shido
[3:18] MEYER: Shido
[3:41] MEYER: (Osae-komi-waza)

 
19th Fight [+100 kg]: Preliminary round
SASSON Or
(Israel)
01010001
IWYPIWYP
5:00
SARNACKI Maciej
(Poland)
[1:06] SASSON: Shido
[1:06] SARNACKI: Shido
[1:43] SASSON: Waza-ari

 
20th Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
1001000-
IWYPIWYP
3:29
KOKAURI Ushangi
(Azerbaijan)
[2:30] HARASAWA: Shido
[3:29] HARASAWA: Ippon

 
21th Fight [+100 kg]: Preliminary round
BOR Barna
(Hungary)
0001000-
IWYPIWYP
5:00
GARCIA MENDOZA Alex
(Cuba)
[4:43] BOR: Shido

 
22th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KHAMMO Iakiv
(Ukraine)
000-111-
IWYPIWYP
2:47
KRAKOVETSKII Iurii
(Kyrgyzstan)
[1:31] KRAKOVETSKII: Waza-ari
[1:31] KRAKOVETSKII: (Osae-komi-waza)
[2:47] KRAKOVETSKII: Ippon

 
23th Fight [+100 kg]: Preliminary round
NATEA Daniel
(Romania)
00011101
IWYPIWYP
4:39
TANGRIEV Abdullo
(Uzbekistan)
[2:07] NATEA: Shido
[2:07] TANGRIEV: Shido
[2:37] NATEA: Waza-ari
[4:39] NATEA: Ippon
[4:39] NATEA: Ippon (-)
[4:39] TANGRIEV: Ippon (-)
[4:39] NATEA: Waza-ari (-)
[4:39] TANGRIEV: Ippon (-)
[4:39] TANGRIEV: Waza-ari (-)
[4:39] TANGRIEV: Ippon
[4:39] TANGRIEV: Waza-ari

 
24th Fight [+100 kg]: Preliminary round
RINER Teddy
(France)
01010003
IWYPIWYP
5:00
SILVA Rafael
(Brazil)
[1:01] RINER: Shido
[1:01] SILVA: Shido
[2:21] SILVA: Shido
[3:06] SILVA: Waza-ari
[3:08] SILVA: Waza-ari (-)
[3:09] RINER: Waza-ari
[4:33] SILVA: Shido

 
25th Fight [+100 kg]: Preliminary round
MEYER Roy
(Netherlands)
000-0101
IWYPIWYP
5:00
SASSON Or
(Israel)
[2:47] SASSON: Shido
[4:01] SASSON: Waza-ari

 
26th Fight [+100 kg]: Preliminary round
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
100-0004
IWYPIWYP
3:28
GARCIA MENDOZA Alex
(Cuba)
[1:24] GARCIA MENDOZA: Shido
[1:48] GARCIA MENDOZA: Shido
[2:47] GARCIA MENDOZA: Shido
[3:28] GARCIA MENDOZA: Shido

 
27th Fight [+100 kg]: Preliminary round
KRAKOVETSKII Iurii
(Kyrgyzstan)
001-1001
IWYPIWYP
1:55
TANGRIEV Abdullo
(Uzbekistan)
[0:29] KRAKOVETSKII: Yuko
[1:25] TANGRIEV: Shido
[1:55] TANGRIEV: Ippon

 
28th Fight [+100 kg]: Repechage
SILVA Rafael
(Brazil)
00010002
IWYPIWYP
5:00
MEYER Roy
(Netherlands)
[2:10] MEYER: Shido
[3:58] SILVA: Shido
[3:58] MEYER: Shido

 
29th Fight [+100 kg]: Repechage
GARCIA MENDOZA Alex
(Cuba)
100-0001
IWYPIWYP
3:25
KRAKOVETSKII Iurii
(Kyrgyzstan)
[1:09] KRAKOVETSKII: Shido
[3:25] GARCIA MENDOZA: Ippon

 
30th Fight [+100 kg]: Semifinal
RINER Teddy
(France)
01010001
IWYPIWYP
5:00
SASSON Or
(Israel)
[1:31] SASSON: Shido
[4:03] RINER: Shido
[5:00] RINER: Waza-ari

 
31th Fight [+100 kg]: Semifinal
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
10110004
IWYPIWYP
4:28
TANGRIEV Abdullo
(Uzbekistan)
[1:23] TANGRIEV: Shido
[1:47] HARASAWA: Shido
[2:15] TANGRIEV: Shido
[3:29] HARASAWA: Yuko
[3:40] TANGRIEV: Shido
[4:28] TANGRIEV: Shido

 
32th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
SILVA Rafael
(Brazil)
00110002
IWYPIWYP
5:00
TANGRIEV Abdullo
(Uzbekistan)
[1:15] SILVA: Shido
[1:15] TANGRIEV: Shido
[1:58] TANGRIEV: Shido
[4:27] SILVA: Yuko

 
33th Fight [+100 kg]: Fight for 3rd place
GARCIA MENDOZA Alex
(Cuba)
00020001
IWYPIWYP
5:00
SASSON Or
(Israel)
[1:08] GARCIA MENDOZA: Shido
[3:58] SASSON: Shido
[3:59] GARCIA MENDOZA: Shido

 
34th Fight [+100 kg]: Final
RINER Teddy
(France)
00010002
IWYPIWYP
5:00
HARASAWA Hisayoshi
(Japan)
[0:09] HARASAWA: Shido
[1:03] HARASAWA: Shido
[4:28] RINER: Shido
[4:34] HARASAWA: Shido
[4:38] HARASAWA: Shido (-)

 
Tori's Tournament Assistant © 2000-2009 -IMPRINT-